За існуючих обсягів експорту металобрухту Україна втратить 100-150 млн дол. виручки цього року.
Таку думку висловив фінансовий аналітик агентства "Експерт-Рейтинг" Віталій Шапран учора в ефірі програми "Перша шпальта", повідомляє "Телеканал 24".
"Я звернув би увагу на негативний тренд, пов'язаний з дозволом експорту металобрухту. Для місцевих металургів це досить жорсткий удар. І фактично це десь 100-150 мільйонів недоотриманої валютної виручки за 2015 рік. Якщо дивитися статистику, за 2014 рік ми експортували приблизно мільйон тонн, за 2015 рік - 1,2 мільйона. Тобто нормальний рівень експорту, я вважаю, брухту з України - це десь 200-300 тисяч тонн. Не більше", - вважає аналітик.
Віталій Шапран зазначив, що збирання металобрухту завжди було пов'язане з тіньовим виведенням готівки. "Як правило, металобрухт надходить досить часто за готівку. Металургія - це одна з небагатьох галузей, яка має мінімальний тіньовий сектор. І чим більше у них маржа, тим більше податкових надходжень буде до бюджету країни", - додав він.
На думку аналітика інвестиційної компанії Eavex Capital Івана Дзвінки, брухт слід переробляти в Україні, щоб одержана з нього продукція з високою доданою вартістю приносила країні більше валютної виручки.
"У довгостроковій перспективі все ж таки має бути програма, яка б стимулювала переробку брухту в Україні", - вважає експерт.
Нагадаємо, 1 березня 2016 року Міністерство економічного розвитку та торгівлі (МЕРТ) затвердило баланс брухту чорних металів на 2016 рік із збереженням високого рівня експорту металобрухту в обсязі 1,1 млн тонн - майже на рівні попереднього року, незважаючи на заклики метпідприємств обмежити вивезення стратегічної сировини через його нестачу на внутрішньому ринку.
15 березня Окружний адміністративний суд Києва призупинив дію наказу МЕРТ №337 від 1 березня 2016 року про затвердження балансу брухту на 2016 рік за клопотанням об'єднання "Металургпром" у рамках забезпечення його позову про визнання цього документа незаконним, недійсним та таким, що підлягає скасуванню. Об'єднання вимагає скасування наказу МЕРТ у зв'язку з тим, що його було прийнято з порушенням процедури, він не погоджувався з Державною регуляторною службою і не реєструвався в Мін'юсті.
17 березня всупереч рішенню суду МЕРТ оприлюднило підсумки першого у 2016 році розподілу квот на експорт брухту чорних металів обсягом 143,8 тис. тонн.
Ви завжди можете зв'язатися з нами
Адреса: